Даблинци

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Даблинци | Бр. на страни: 208 | Димензии: А5 | Корица: мека

/ Даблинци не е само збирка раскази структурирана според етапите од човековиот развој. Замислата на Џојс била книгата да се чита како роман за развојот на градот, при што неговите жители растат од невиност до искуство. Сите тие се остра анализа на животот во Ирска на средната и на долната ниска класа, при што Даблин не е само нивна географска локација туку и емоционално и психолошко средиште.  
Рангирано 3.75 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 400 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Даблинци

Категорија:
ИСБН: ISBN 978-608-251-071-2

Дополнителни информации

Тежина 1 kg

Questions and Answers

You are not logged in