Дабот сè уште e тука

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Och eken står där än | Бр. на страни: 336 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Потресен роман за копнежот, вината, бесмртното пријателство и пронаоѓањето животна рамнотежа по разурнувачката врска. По тешкиот развод, на Естер ѝ се чини дека нејзиниот живот ја загубил смислата. Најболни ѝ се викендите што не ги поминува со синот. Во тие денови, секоја втора недела, оди кај стариот даб што расте крај водата. Еден ден под дабот ја среќава Рут, возрасна дама што има прекрасна особина секогаш да се насочи само врз тоа што е убаво во животот. Фасцинирана од неверојатната животна приказна на Рут, Естер со текот на времето ќе стане нејзина добра пријателка. Колку повеќе ќе стекнуваат меѓусебна доверба, сè поочигледно ќе биде дека Рут крие болни тајни. Откривајќи ги, Естер ќе стигне дури до Италија и езерото Комо, каде што ќе сфати дека животната приказна на Рут е многу поинаква отколку што можела да претпостави.

Цена: 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Дабот сè уште e тука

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-471-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дабот сè уште e тука”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in