Дамата и еднорогот

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Дамата и еднорогот | Бр. на страни: 205 | Димензии: 0 | Корица: мека

Жан ле Вист, богат скороевец на францускиот двор, ги порачува таписериите за својот замок. Никола, сликарот избран да ги направи нацртите, ги запознава жената на Ле Вист, Женевјев, и ќерката Клод.
Рангирано 4.5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Дамата и еднорогот

Категорија:
ИСБН: 9989-153-24-8

2 оценки за Дамата и еднорогот

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 4 out of 5

  Марјана Георгиевска (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  c fd

  Супер книга. Феноменална е.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in