Преглед на кошничка “Корпорациски преземања и продуктивност” e додадена во Вашата кошничката

Даночно затајување и перење пари : (правни, криминолошки, криминалистички и економски аспекти)

Издавач: м-р Николина Ташевски | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 193 | Димензии: 25 | Корица: /

Целокупниот текст на многу логичен начин е систематизиран во два дела (теоретски и емпириски) и е распределен во неколку глави што содржат дваесетина поглавја, во кои мултидисциплинарно се обработуваат повеќе аспекти на даночното затајување и перењето пари како составен дел на криминалната феноменологија на економскиот криминал и на организираниот економски криминал.

Ова дело во своето теоретско – емпириско остварување, потпирајќи се врз научно заснована методолошка постапка и на мултидисциплинатен начин, се осврнува врз  даночното затајување и перењето пари како неизбежни сегменти на економскиот криминал и на организираниот економски криминал.

Цена: 1000 ден 700 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Даночно затајување и перење пари : (правни, криминолошки, криминалистички и економски аспекти)

Категорија:
ИСБН: 978-608-66087-0-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Даночно затајување и перење пари : (правни, криминолошки, криминалистички и економски аспекти)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in