Дар на ѕвездата Акабар

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: The gift of Acabar | Бр. на страни: 121 | Димензии: 148х210 | Корица: мека

Се што Туло сакаше беше малку светлина и топлина, тој и неговата сестричка да успеат да ја преживеат страшната бура. Но, ѕвездата која се заплеткала во наборите на неговиот црвен змеј ветувала многу повеќе. Тоа е блескава, радосна порака која ѕвездата Акабар му ја предала на Туло - порака која не е наменета само на тоа момче, туку на сите оние кои сонуваат за тоа да го изменат својот живот кон подобро...

Цена: 315 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Дар на ѕвездата Акабар

Категорија:
ИСБН: 978-9989-33-276-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дар на ѕвездата Акабар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in