Дар за бурата

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Ofrenda a la tormenta | Бр. на страни: 480 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Започнува со убиство на дете. Завршува во долината каде што се раѓаат сите кошмари. Инспекторката Амаја Саласар е повикана да ја истражи смртта на едно бебе. На неговото лице наоѓа сомнителен белег што несомнено укажува на убиство. Таткото е фатен како се обидува да избега со телото, дали од вина дали од тага – во тоа никој не може да биде сигурен. Кога бабата ќе го обвини за убиствата Ингума – злобниот демон од бастанската митологија што ги убива луѓето в сон – Амаја тргнува по одговори и започнува истрага на други смртни случаи на бебиња во минатото, што ја одведува до неочекувани откритија. Конечно, се соочува со вистинскиот извор на сите настани што пакостеа по Бастанската Долина. Ќе се избори ли храбрата инспекторка со демоните од минатото додека снежната бура се заканува да ја затрупа секоја трага на кобната вистина? Последниот дел од маестралната „Бастанска трилогија“ на Долорес Редондо носи вистинска бура во Европа и стана најпродавана шпанска книжевна серија.

Цена: 500 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Дар за бурата

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-416-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дар за бурата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in