Дарк

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Едгардо Козарински | Бр. на страни: 123 | Димензии: 20 см | Корица: /

Буенос Аирес во педесеттите години. И момче со уметнички афинитети коешто се открива себеси. Емотивно и физички. Мајсторски напишана приказна за себеспознавањето, од еден од најплодните аргентински писатели. Со главни ликови како измислени од некој аргентински Џек Керуак! За книгите на писателот Козарински предговори пишувале автори како Сузан Сонтаг и Гиљермо Кабрера. Често е споменуван како еден од најважните автори од шпанското говорно подрачје. Тој е и режисер, автор на филмови номинирани и наградувани на фестивалите во Венеција, Чикаго, Сан Себастијан...

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Дарк

Категорија:
ИСБН: 978-608-256-057-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дарк”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in