Дарко во зоо паркот

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Дарко во зоо паркот | Бр. на страни: 152 | Димензии: 21 cm | Корица: мека

Најновата книга на Киро Донев, "Дарко во зоо паркот" е поделена во два дела, во првиот – „Дарко во зоо паркот“ се објавени триесетина текстови во кои се претставени исто толку животни. Претставени се преку разговор што го води главниот лик – младиот новинар Дарко. Всушност, најпопуларните животни за децата се претставени низ дијалози од аспект на самите животни. На овој начин Киро Донев ги потенцира хуманите односи помеѓу човекот и животните. Вториот дел на книгата е насловен со „Приказни за годишните времиња“. Објавени се триесетина текстови кои се однесуваат на четирите годишни времиња, но во сите нив основната тема се животните и природата. Киро Донев е познат и широко прифатен од младите читатели по инвентивниот хумор и ведрината во неговото творештво, а тоа е присутно и во оваа книга. Иако се наменети за помлада целна група на читатели, неговиот препознатлив хумор ја брише границата помеѓу хуморот наменет за најмладите и за возрасните читатели.

Цена: 150 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Дарко во зоо паркот

Категории: ,
ИСБН: 9786082521060

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дарко во зоо паркот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in