ДЕБИ МУ ОСВОЈУВА МЕДАЛИ

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: ДЕБИ МУ ОСВОЈУВА МЕДАЛИ | Бр. на страни: 44 | Димензии: 22х22 | Корица: /

Деби Му освојува медали е модерна збирка на раскази наменети за деца на возраст од 9 години. Во неа се содржани 21 расказ за повеќе видови спортови. За секој расказ има илустрација во вид на креативен мозаик кој може да се бои. Илустрациите се на Ивана Горичан.

Цена: 160 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product ДЕБИ МУ ОСВОЈУВА МЕДАЛИ

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-86-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ДЕБИ МУ ОСВОЈУВА МЕДАЛИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in