Демнач во ноќта (тврд повез)

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2021
Original title: The night stalker | Num. of pages: 444 | Dimensions: 21 | Cover: тврда

Неидентификувано женско тело пристигнува во мртовечницата во Лос Анџелес. Причината за смртта сѐ уште е нејасна. Таа нема видливи повреди и рани; освен тоа што најинтимните делови од нејзиното тело се зашиени со дебел црн конец. Но она што најмногу го шокира обдуцентот е фактот дека убиецот оставил нешто внатре во неа. Нешто толку монструозно, што детективот Роберт Хантер го тргаат од друг тековен случај за да ја преземе оваа истрага.

За неколку дена се појавува второ тело. Исто како и првата жртва, и оваа е зашиена и има оставено нешто внатре во неа. Нешто подеднакво генијално колку што е гротескно. И убиецот не е готов, далеку од тоа.

Кога случајно налетува на привлечната и страшно способна приватна детективка Витни Маерс, Хантер почнува да се сомнева дека убиецот истовремено држи по неколку жени во заложништво, бидејќи жената по која трага Маерс е пријавена како исчезнато лице, но сѐ уште не е една од жртвите. Роберт наскоро дознава дека гони вистински монструм; монструм чие минато крие уште помонструозна тајна.

Price: 590 ден

3 in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Демнач во ноќта (тврд повез)

Categories: , ,
SKU: 978-608-260-131-1-1

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Демнач во ноќта (тврд повез)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in