Детето на месечевата светлина

Original title: Детето на месечевата светлина | Num. of pages: 290 | Dimensions: 21 | Cover: тврда

ознемирувачки и емотивен трилер што нема да ве остави мирни сè додека не откриете сè за вашите соседи. Една студена јануарска ноќ Шерон излегува во дворот за да го гледа помрачувањето на месечината за кое сите зборуваат. Сакајќи да ја фотографира, го насочува мобилниот кон куќата на соседите. За нив знае само дека се презиваат Флеминг благодарение на поштенското сандаче. Но таа ноќ забележува нешто чудно во нивната куќа – мало девојче кое мие садови поткачено на столче во кујната. Шерон знае дека соседите немаат дете на таа возраст. А дури и да имаат некое гостинче, зошто толку мало дете би миело чинии во единаесет часот навечер? Кога ќерка ѝ Ејми ќе ја замоли привремено да ја вдоми Никита, осумнаесетгодишна девојка без родители, Шерон ја заборава таа случка. Но наскоро и Никита почнува да забележува сомнителни работи во соседната куќа. А кога социјалните служби не сакаат да се вмешаат во случајот, тие двете ги преземаат работите во свои раце.

Price: 500 ден

3 in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Детето на месечевата светлина

Categories: , ,
SKU: 9786082308265

Издавачки центар ТРИ

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Детето на месечевата светлина”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in