Детето на ветрот

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The Child of the Wind | Бр. на страни: 172 | Димензии: 200 х 140 | Корица: мека

„Детето на ветрот“ е дело на фантазијата што го раскажува магичниот живот на Бенбен во долината „Сребрена Трева“. Со интересни ликови, со топол и нежен тон, убаво напишана и со бујна имагинација, оваа книга гради бајковит свет на убавина, добрина и чистота.

Бенбен е дете на ветрот. Бенбен може да го разбере јазикот на животните, да комуницира со самовили; патува наоколу со мајка му – ветер, ја решава кризата на една земја и спасува животи на животни во планина... Тој ги решава сите проблеми поврзани со природата или со животните.

Романот „Детето на ветрот“ е добитник на највисоката награда за најдобар фантастичен роман за деца „Бел кит“ во Кина.

Цена: 250 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Детето на ветрот

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-252-190-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Детето на ветрот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in