Детето од Тоскана

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The Tuscan child | Бр. на страни: 360 | Димензии: 21 | Корица: мека

Во 1944 год. британскиот пилот Ленгли катапултира од авион во пламен, спуштајќи се во полињата на Тоскана, окупирана од Германците. Сериозно повреден се засолнува во урнатините на еден манастир и во нежната прегратка на убавата Софија Бартоли. Но, непростливо предавство ја уништува нивната љубов. Речиси триесет години подоцна ќерката на Ленгли, се враќа во својот дом за да го организира погребот на татка си, и меѓу неговите лични работи пронаоѓа писмо со сосем неочекувана содржина адресирано до Софија. Додека се обидува да ги зацели сопствените рани поаѓа на патување во Тоскана за да ја открие вистината за своето семејство. Меѓутоа, наскоро ќе сфати дека некои луѓе ќе сакаат минатото да остане минато: иако нејзиниот живот е во опасност, таа оди предалеку за да може да се откаже. Љубовта и предавството не може да се сокријат засекогаш!!!

Цена: 564 ден 370 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Детето од Тоскана

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0737-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Детето од Тоскана”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in