Детето што сакаше елени

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: De jongen in de sneeuw | Бр. на страни: 384 | Димензии: 13/20 | Корица: тврда

Зима е, 1996 година. Еден пензионер вози низ планините со својот автомобил. Одеднаш забележува нешто пред себе и нагло закочува. Фаровите фрлаат светлина врз снегот на патот каде што стои преплашено дете со помодрени усни и со еленски рогови на главата.

Четиринаесет години подоцна, во планинското езеро недалеку оттука, пронајдена е мртва девојка. Во балетски костим, а близу до неа стои и фотоапарат на статив. За една недела ќе се случат уште две убиства. Убиецот остава насоки за полицијата што ги водат во игра во која не може да победат.

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Детето што сакаше елени

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-243-528-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Детето што сакаше елени”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in