Децата од Бучно Село

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Alla vi barn i Bullerbyn | Бр. на страни: 278 | Димензии: 21 | Корица: мека

Децата од Бучно Село -илустрации Ингрид Ванг Ниман

Добре дојдовте во Бучно Село! Всушност, тоа баш и не е село. Лиса, која ги раскажува приказните, живее на Средната Фарма со родителите и со двајцата браќа, Карл и Бил. Бритаи Ана живеат на Северната Фарма, а Олe и Керстин живеат на Јужната Фарма. Бидејќи куќите се многу блиску една до друга и бидејќи децата прават толку многу врева, фармите го добиле ова искрено и весело име. Голема липа расте меѓу Средната и Јужната Фарма, и момчињата некогаш се качуваат на гранките за да си одат на гости едни на други – дури и девојчињата го прават тоа, како онаа ноќ кога чекаа Оле да заспие и скришно да му го извадат забот што му се клатеше без тој да знае! Ова е само една од авантурите поради која и младите и постарите читатели ќе посакаат да бидат дел од страниците на оваа книга.

Цена: 300 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Децата од Бучно Село

Категорија:
ИСБН: 978-608-4780-67-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Децата од Бучно Село”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in