Децата во мобилниот телефон

Издавач: Македоника | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Children in the Cellphone | Бр. на страни: 174 | Димензии: 200 х 140 | Корица: мека

„Деца во мобилниот телефон“ опфаќа современа тема и проблеми предизвикани од технолошкиот развој кои се случиле во најново време. Малата Шун мисли дека нејзините родители се неодговорни. Тие се препуштени на игрите на телефон и таа мисли дека тие повеќе го сакаат телефонот од сопственото дете. На својот роденден, малото девојче посакува да влезе во нејзиниот „непријател“ за нејзините родители да поминуваат повеќе време со неа. Еден ден, желбата на магичен начин се остварува – таа и нејзиниот пријател пингвин А Даи се „проголтани“ од телефонот и се заробени во него! И се впуштаат во гротескна авантура.

Романот е награден со највисоката награда за најдобар фантастичен роман за деца „Бел кит“ во Кина.

Цена: 250 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Македоника Литера

Report an abuse for product Децата во мобилниот телефон

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-252-189-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Децата во мобилниот телефон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in