Детски свет 1

Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Детски свет 1 | Бр. на страни: 52 | Димензии: 25 cm | Корица: /

Детски свет 1 е издание наменето за деца од предучилишна возраст, на 5-6 години. Темите што се застапени произлегуваат од нивниот секојдневен живот. Секоја тема започнува со илустрација која овозможува запознавање и откривање на детскиот свет, а потоа следат активности од различни подрачја: наука, јазик, математика, логика и размислување. На тој начин децата лесно и разбирливо добиваат сознанија за: сите деца во светот, мојата планета, семејното богатство, животот во природата, моите радости, годишните времиња, мојата убава Македонија, науката околу нас, екологијата и сообраќајот.

Цена: 250 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Детски свет 1

Категорија:
ИСБН: 978-9989-0-1000-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Детски свет 1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in