Девет приказни за госпоѓица Сит

Издавач: Чудна шума | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Девет приказни за госпоѓица Сит | Бр. на страни: 152 | Димензии: А5 | Корица: мека

Финалист за Роман на годината за 2019 година, Фондација „Славко Јаневски“ Таа нечујно се движи на работ на сенките, кај што тие едвај видливо се милуваат со месечевите места. А потоа, тивко преде приказни на границата меѓу реалноста и фантазијата, онаму кај што се допираат јавето и сонот. Женски приказни, длабоки и потресни, понекогаш љубовни, тивки или гласни, нежни или моќни…

Цена: 250 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Report an abuse for product Девет приказни за госпоѓица Сит

Категорија:
ИСБН: 978-608-66234-4-9

Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Questions and Answers

You are not logged in