Девојче на Месечината

Издавач: Стрип Квадрат | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Девојче на Месечината | Бр. на страни: 16 | Димензии: 21 | Корица: мека

Сликовницата “Девојче на Месечината” е едно патешествие на едно мало девојче низ Галаксијата, разните созвездија на небото, и патот до вистината. Префинетоста во расказот на еден суптилен начин потсетува на Егзипери и неговиот мал принц, а илустрациите ни отвораат еден прекрасен фантастичен свет.Авторот Александар Стеванов на мошне интересен начин успева да не заинтригира за вселената, за отвореното небо и ѕвездите, и преку оваа приказна да ни ги обогати знаењата за истите. Сликовницата изобилува со прекрасни илустрации, исполнети со вистински соѕвездија, а во внатрешноста содржи и самолепливи сликички, кои ќе понудат прекрасно изненадување за децата.

Цена: 100 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Стрип Квадрат

Report an abuse for product Девојче на Месечината

Категорија:
ИСБН: 978-608-4719-15-1

Questions and Answers

You are not logged in