Девојчето, 11

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Girl, 11 | Бр. на страни: 414 | Димензии: 21 см | Корица: /

Одбројувањето е започнато…

Ел Кастиљо води подкаст кој обработува теми за вистински злосторства и со декади е опседната со Убиецот Одбројувач. Пред дваесет години, тој има киднапирано и убиено три девојчиња во рок од по седум дена, секоја од нив помлада од претходната. Никој не знае зошто тој ја следи оваа грозоморна шема, ниту пак зошто киднапирањата и убиствата нагло престанале по единаесетта жртва. Повеќето сметаат дека тој е мртов. Но Ел знае дека не е така и цврсто е решена да се избори за историска правда.

Кога киднапирањата одеднаш повторно почнуваат, Ел мора да се соочи со нејзината одговорност: нејзина е заслугата што убиецот практично се враќа од мртвите на нејзина провокација. Таа мора да го прекине смртоносното одбројување пред Убиецот Одбројувач да ја однесе следната жртва.

Цена: 490 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Девојчето, 11

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-124-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Девојчето, 11”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in