Девојка од мал град

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2020
Original title: Sugar daddy | Num. of pages: 379 | Dimensions: 21 | Cover: /

Таа е девојка од мал град… Либерти Џоунс има соништа и одлучност што ќе ја одведат далеку од Велком, Тексас… ако успее да престане да одлучува со лудото срце наместо со разумот. Харди Кејтс гледа на неа како на забрането овошје. Неговите животни амбиции се далеку поголеми од Велком, а Либерти Џоунс е само непотребна дистракција. Но има нешто магично и моќно што ги влече еден кон друг, некоја опасна привлечност што е посилна од нив двајца. Тој е единствениот маж што таа не може да го има… Кога Харди заминува од градот за да ги реализира своите планови, Либерти останува сама, со својата помала сестричка за која мора да се грижи. До некаде беспомошна, Либерти наскоро влегува во мрежата на еден постар милијардер – некои дури и го нарекуваат нејзин „спонзор “, но нивната врска всушност е многу подлабока од тоа, па Либерти наскоро почнува да открива тајни за минатото на нејзиното семејство. Двајца мажи. Една жена. Одлука што може да ѝ го скрши срцето или засекогаш да го исцели. Љубовна приказна што сигурно ќе го освои вашето срце.

Price: 420 ден

7 in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Девојка од мал град

Categories: ,
SKU: 978-608-260-047-5

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Девојка од мал град”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in