Девојката и ноќта

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: La jeune fille et la nuit | Бр. на страни: 340 | Димензии: / | Корица: мека

Кампусот на едно престижно средно училиште е завеан во снег.
Тројца пријатели ќе бидат поврзани со една трагична тајна.
Една млада жена исчезнува во ноќта.


Француската ривиера, зима 1992 година.
Кога подготвителната школа е затворена поради снежната бура, Винка Роквел, 19-годишна, една од најсолидните ученички во нејзината генерација на програмата за пост-бакалауреат, бега со својот професор по филозофија со кого таа има тајна врска. За Винка, „Љубовта е сѐ, или ништо".
Никој нема да ја види повторно...

Француската ривиера, пролет 2017.
Некогаш неразделните Манон, Томас и Максим (најдобрите пријатели на Винка) немале никаков контакт меѓу себе по завршувањето на средното училиште. Тие се сретнуваат за првпат по 25 години, на собирањето по повод средношколскиот јубилеј. Кога тие беа ученици, под ужасни околности, тројцата пријатели извршија убиство и го сокрија телото во ѕидот од спортската сала во нивното училиште. Сега салата треба да биде срушена за да се направи место за новата училишна зграда. Одеднаш ништо не може да ја спречи вистината да излезе на виделина.

Вознемирувачката, болна, ѓаволска вистина...
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 270 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Девојката и ноќта

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-208-583-8

1 оценка за Девојката и ноќта

  1. Rated 5 out of 5

    biskovski18@gmail.com

    Одлична, стил на пишување кој сликовите и возбудливо доловува настани и ликови. Приказната е интересна со доза на мистерија, но очекував малку повеќе 🙂

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in