Девојката која ја бркаше месечината

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 250 | Димензии: 21 cm | Корица: мека

Ова е приказна полна со слатка магија, приказна во која две изгубени девојки го наоѓаат своето место под месечината.

Емили Бенедикт доаѓа во Малабај, Северна Каролина, надевајќи се дека ќе реши барем дел од мистериите кои се вртат околу смртта на нејзината мајка. Но во моментот кога стапнува во куќата во која пораснала нејзината мајка, каде го запознава нејзиниот дедо – еден вистински чуден и неверојатно нежен џин – таа сфаќа дека мистериите во Малабај не се решаваат, напротив, тие овде се начин на живот. Тука собите се исполнети со тапети кои ги менуваат боите и сликите во зависност од твоето расположение. Овде необјасниви светла прелетуваат низ дворот сред ноќ. И соседите печат надеж во форма на торти. Сите во Малабај ги обожаваат тортите на Џулија, а таа очигледно не може да престане да ги прави. Ги пече за да ги задоволи апетитите за слатко на градот, но исто така во надеж дека ќе ја врати љубовта за која се плаши дека би можела да биде изгубена засекогаш.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 380 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Девојката која ја бркаше месечината

Категорија:
ИСБН: 978-608-4672-31-9

2 оценки за Девојката која ја бркаше месечината

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Aleksandra Markovska (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in