Девојката која трчаше со волците

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Wild : from lost to found on the Pacific Crest Trail | Бр. на страни: 433 | Димензии: 21 cm | Корица: мека

Целата сила на неволјите што се собира во текот на животот на Шерил Стрејд веќе ја чувствува во дваесет и втората година од својот живот. Немоќна да се справи на друг начин, таа ја бара украдената среќа во темниот свет на опијати, но цената брзо станува премногу висока. Кога не и остана ништо повеќе за да загуби - освен сопствениот живот - Шерил сфаќа дека пред неа е момент на одлука и последната можност за избор.
Во нејзините раце доаѓа една интересна книга која ја поттикнува да започне незаборавна авантура на еден од најтешките, непроодни патишта во државата. Без искуство и претходна подготовка, водена само од силна волја и со тежок ранец на грб, од пустината во Калифорнија, низ ледените височини на Сиера Невада и Орегон шуми, по целиот пат до Вашингтон, Шерил ќе помине 2.000 километри - и тоа потполно сама. Додека се справува со сите тешкотии коишто ги носи едно вакво патување, таа конечно се соочува и со самата себе и за нејзино изненадување се само-открива.
Волшебна авантура, искрена и моќна нарација преточена во исповед на стравови и желби на една млада жена, која ги надминува сите проблеми на патот кон духовното исцелување.
Хероина која едноставно мора да ја засакате.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 490 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Девојката која трчаше со волците

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0431-1

2 оценки за Девојката која трчаше со волците

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in