Девојката на сликата

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: The girl in the painting | Бр. на страни: 630 | Димензии: 20 | Корица: /

Пред да си замине од овој свет, таа мора нешто да направи. Го допре писмото во џебот. Помисли на сликата што ја наслика покрај потокот. Слика на девојка со тага во очите. Саканата баба на Ема, Маргарет, е на смртна постела, но има последна желба пред да се збогува со животот. Ѝ дава на Ема слика и клучеви од куќа во Индија. Индија е дел од минатото на Маргарет за кое никогаш не зборувала. Но, сега, нејзината внука треба да ја пронајде Арчхана и да ѝ ја подари сликата, и најважно од сè, да ѝ каже дека сè и е простено. Ема заминува на патување во Индија. Кога ќе ја пронајде Арчхана, ја открива тајната што Маргарет ја криела повеќе од седумдесет години. Тајната за денот кога е насликана сликата. Како предавството засекогаш уништило три животи.

Цена: 550 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Девојката на сликата

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-058-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Девојката на сликата”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in