Девојката од Бруклин

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: La fille de Brooklyn | Бр. на страни: 386 | Димензии: 20 | Корица: мека

Ѓаволски добар заплет, неодоливи јунаци и напнатост што расте со секоја страница.
Јасно се сеќавам на тој последен момент на среќа. Бевме загледани во морето, додека хоризонтот се пресликуваше, Ана ми постави прашање:
„Дали ќе ме сакаш ако дознаеш дека сум направила нешто страшно?“
Како би одговориле Вие?
Ана е љубовта на мојот живот. Треба да се венчаме за три недели. Секако дека ќе ја сакам, што и да направила. Барем така мислев, но таа нервозно пребаруваше низ торбата, извади таблет, ми покажа фотографија на екранот, „Тоа јас го направив“.
Гледав во нејзината тајна, шокиран, свесен дека нашите животи повеќе никогаш нема да бидат исти. Зашеметен станав и заминав без збор. Кога се вратив беше предоцна, беше предеоцна. Ана исчезна. И оттогаш не престанав да ја барам.
Рангирано 5.00 од 5 според 9 рејтинзите на корисниците
(9 оценки на корисници)

Цена: 199 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Девојката од Бруклин

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-503-6

9 оценки за Девојката од Бруклин

 1. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Nemam zborovi! Bukvalno me ostavase bez zdiv dodeka ja citav! Prekrasna enigmaticna sodrzina isprepletena so nijansi na misterija, drama i triler! 😀 Definitivno edna od najdobrite na Miso! Sekoja cest za avtorot!

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Оригинална, фантастична приказна, богат и убедлив стил, прекрасни реченици… Книга која долго ќе остане со вас и буквално ќе ве остави без здив. Уживав додека ја читав и не згрешив што ја купив. Навистина е ПРЕКРАСНА! Испреплетена со драматични и енигматични елементи, а ликовите танцуваат по страниците со префинета совршеност. Досега ми се чини дека е најдобрата од Мисо. Секоја чест за авторот!

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 9. Rated 5 out of 5

  natasha

  Odlicna kniga!!!

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in