Девојката од хартија

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2013
Оригинален наслов: La Fille de papier | Бр. на страни: 384 | Димензии: 21 cm | Корица: /

Мокра до коска и целосно гола, таа се појави на мојата тераса среде бурната ноќ.
-Објаснете ми како дојдовте, но објаснете ми брзо бидејќи, навистина, ми се спие.
-Паднав.
-Паднавте од каде?
-Паднав од една книга. Паднав од вашата приказна! Паднав од еден ред, среде незавршена реченица-додаде таа покажувајќи кон масата каде што беше книгата...

На Том Бојд, познат писател му недостига инспирација, а тогаш во неговиот живот ненадејно се појавува хероината на неговите романи. Таа е убава, таа е очајна, таа ќе умре ако тој престане да пишува.
Невозможно? А, има и уште...
Заедно, Том и Били ќе доживеат неверојатна авантура во која реалноста и фикцијата  се мешаат во една заводлива и смртоносна игра.

Жива и пикантна комедија.
Романтична неизвесност и фантазија.
Кога животот зависи од книга!
Рангирано 4.9333333333333 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(15 оценки на корисници)

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Девојката од хартија

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-242-4

15 оценки за Девојката од хартија

 1. Rated 5 out of 5

  Љубица Мирческа (верификуван корисник)

  Книга која е неизвесна до самиот крај

 2. Rated 5 out of 5

  Daniela Koceva (верификуван корисник)

  prekrasna e ednostavno Gijom Miso ve ostava bez zdiv

 3. Rated 5 out of 5

  Катица Ганевиќ (верификуван корисник)

  navistina sakam da ja imama i da ja procitam ,od kratkiot opis koj go procitavm mora fa e interesna

 4. Rated 4 out of 5

  Македонка Точевска (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  radmila stefanovska (верификуван корисник)

  Gijom Miso mojot No 1 !

 6. Rated 5 out of 5

  maja colakovski (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  maja colakovski (верификуван корисник)

 8. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Prekrasna,definitivno odlicen avtor i sekoe negovo delo e nova avantura i nepovtorlivo dozivuvanje!

 9. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 10. Rated 5 out of 5

  Elena Katarova (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 12. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 13. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Prekrasna – polna so misterija, neizvesnost i romansa

 14. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 15. Rated 5 out of 5

  Monika Igevska Rizova (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in