Девојката со бисерна обетка

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Girl with a pearl earring | Бр. на страни: 226 | Димензии: 125х195 | Корица: /

Девојката со бисерна обетка е убедлив историски роман, но како студија на човековата природа, зачинета со зрела анализа, блеска. Шевалие внесува импресивна мешаница на страст, гнев и забележување во романот што е убав и брутален.Девојката со бисерна обетка е убедлив историски роман; а како студија на човековата природа, зачинета со зрела анализа, блеска. Шевалие внесува импресивна мешаница на страст, гнев и забележување во романот што е истовремено убав и брутален.Ајриш Тајмс Трејси Шевалие е мајстор за опис на детали на оживени слики... Со помош на таквите детали Шевалие го води читателот во светот на сликите, во атмосферата на ремек-делата што ги истражува: трогателна, таинствена, а на мигови дури и неподносливо силна. Понекогаш атмосферата е толку жива што читателот речиси може да ја почувствува, да ја намириса околу себе. Оваа книга е вистински бисер.Тајмс Прекрасен роман, таинствен, проткаен со атмосфера... кој ни ги открива деталите за создавањето на сликите... навистина чудесно доживување.Гардијан
Рангирано 4.5714285714286 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(7 оценки на корисници)

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Девојката со бисерна обетка

Категорија:
ИСБН: 978-608-4577-11-9

7 оценки за Девојката со бисерна обетка

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 3 out of 5

  Ристо Пејков (верификуван корисник)

 6. Rated 4 out of 5

  Марјана Георгиевска (верификуван корисник)

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Mnogu e dobra knigata, slikovita i trogatelna

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in