Девствено сино

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2004
Оригинален наслов: The virgin blue | Бр. на страни: 350 | Димензии: 0 | Корица: /

Чудесна приказна за две жени, родени во различни времиња, кои ги поврзува длабока семејна нишка. Ела Тарнер дава сè од себе за да се вклопи во малата, цврсто поврзана заедница на француското гратче во кое се доселува. Дури и повторно го презема презимето Турние и го обновува гимназиското познавање на францускиот јазик. Избегнувана и осамена, чувствува потреба да ги проучи своите претци од фамилијата Турние, а исходот од тоа истражување ќе биде неочекувано болен. Изабел ди Мулен, поради својата црвена коса наречена Ла Рус, во селото ја избегнуваат и мразат поради нејзината посветеност на Девицата. Кога ќе затрудни, приморана е да се омажи во познатата фамилија Турние. Мачителот ù станува маж и ја очекува необичната судбина која Ела Тарнер ја открива четири векови подоцна.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Девствено сино

Категорија:
ИСБН: 9989-153-19-1

3 оценки за Девствено сино

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    maja colakovski (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    Марјана Георгиевска (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in