Џени

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Jenny | Бр. на страни: 277 | Димензии: 21Х13,5 | Корица: мека

Норвешката нобеловка Сигрид Унсет во својот роман „Џени“ ткае тажна љубовна приказна за младата девојка Џени, која, поради големиот копнеж да биде сакана, да се почувствува како жена, започнува љубовна врска со таткото на својот поранешен вереник. Таа е сосема свесна дека нивната љубовна врска нема иднина и е надвор од моралните вредности на општеството, сепак копнежот да биде сакана, да се почувствува како жена, копнежот барем и на неколку моменти да ја почувствува љубовта е посилен од разумот. Поради таа своја постапка таа доживува големо страдање, тага, очај, безнадежност...

Цена: 360 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Џени

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4626-84-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Џени”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in