Џими Картер

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Џими Картер : сеопфатна биографија од Плејнс до постпретседателство Борн, Питер Г. | Бр. на страни: 550 | Димензии: Б4 | Корица: /

Џими Картер : сеопфатна биографија од Плејнс до постпретседателство Борн, Питер Г. ЏИМИ КАРТЕР - Сеопфатна биографија од Плејнс до постпретседателство Питер Г. Борн ЏИМИ КАРТЕР Сеопфатна биографија од Големите рамнини до постпретседателството Борн покажува колку вредностите на семејството Картер и вредностите на Југот го обликуваа Џими и влијанието што тие вредности го имаа врз неговото претседателствување. Работната етика на неговиот татко се манифестира во текот на животот на Картер, како и расната толеранција и љубезноста на неговата мајка. Но, неговата слепа посветеност на принципите и слабите менаџерски способности ги попречуваа односите со Вашингтонските сили на моќ и на крајот го оштетија неговото претседателствување. Некои од најинтересните делови е како Картер ја освојува Белата куќа и како од целосен непознат и аутсајдер доаѓа на позиција на најмоќниот човек на светот.

Цена: 1000 ден 500 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Џими Картер

Категорија:
ИСБН: ISBN - 978-608-251-142-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Џими Картер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in