Џорџ и непробојниот код

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: George and the unbreakable code | Бр. на страни: 350 | Димензии: / | Корица: мека

Дали некогаш сте сакале да патувате во вселената? Запознајте го Џорџ. Тој е обично момче со неверојатна тајна – има можност да доживува меѓугалактички авантури! На Ени, најдобрата другарка на Џорџ,ѝ е потребна помош – и тоа веднаш. Татко ѝ работи на вселенски проект – и нешто не е во ред со целата работа. Еден робот слетал на Марс, но се однесува многу чудно. А Ени открива нешто чудно на суперкомпјутерот на татко ѝ. Дали тоа е порака од вонземјанин? Можно ли е да има живот таму надвор? И ако можеш да зборуваш со вонземјани, што би им рекол?

Цена: 600 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Џорџ и непробојниот код

Категорија:
ИСБН: 107405578

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Џорџ и непробојниот код”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in