Џорџ и сината месечина

Издавач: Конгресен Сервисен Центар | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: George and the blue moon | Бр. на страни: 334 | Димензии: 21 | Корица: /

Џорџ и неговата најдобра другарка, Ени, се избрани да учествуваат во програмата за млади астронаути што ќе ги обучи за идно патување на Марс. Ова е сè што отсекогаш го сакале – и сега се на чекор од тоа да бидат дел од вселенските откритија и да запознаат куп нови пријатели, кои исто така се фасцинирани од Универзумот. Но, кога ќе пристигнат во вселенскиот камп, Џорџ и Ени брзо дознаваат дека се случуваат чудни работи – на Земјата, како и на небото. Мистериозни вселенски мисии се случуваат во тајност, а обуките на астронаутите низ кои поминуваат стануваат сè пострашни и пострашни…

Цена: 600 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Џорџ и сината месечина

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4850-19-9

Questions and Answers

You are not logged in