Џорџ и тајниот клуч на Универзумот

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 340 | Димензии: 22 | Корица: /

Запознајте го Џорџ, едно обично момче. Но сето тоа ќе се смени со доаѓањето на неговите нови соседи. 
Тие го поседуваат КОСМОС - таен, суперпаметен компјутер кој зборува и кој може да го однесе Џорџ  на вртоглаво патување низ вселената. Но, КОСМОС е во опасност и ако дојде во погрешни раце на Џорџ, а и на целиот свет, му се заканува голема опасност.

Ова е неверојатна приказна - лекција  исполнета со интересни илустрации осмислена и  напишана од Луси, ќерка на можеби најпаметниот човек на планетата, неверојатниот Стивен Хокинг.  

Цена: 600 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Џорџ и тајниот клуч на Универзумот

Категорија:
ИСБН: 9786084780021

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Џорџ и тајниот клуч на Универзумот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in