Дидактички игри по математика

Автор: /
Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Дидактички игри по математика | Бр. на страни: 16 | Димензии: 21 | Корица: /

Овој комплет ресурси преставува збир од математички дидактички игри наменети за учениците од 4 до 6 одделение во основното деветгодишно образование според програмата по математика на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ.

Дополнети со упатства за играње, игрите даваат можност за совладување на математичките вештини на едукативен и забавен начин, како во училница, такак и надвор од неа.

Овие игри се реупотребливи. На нив може да се пишува со обичен фломастер, а се брише со хартиено марамче, ткаенина или сунѓер.

Комплетот содржи:

- 16 илустрирани игри со упатства, кои покриваат повеќе области од програмата по математика за 4 до 6 одделение.

Цена: 295 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Дидактички игри по математика

Категорија:
ИСБН: 978-608-247-526-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дидактички игри по математика”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in