Дидактички комплет по математика за одделенска настава

Автор: /
Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Дидактички комплет по математика за одделенска настава | Бр. на страни: / | Димензии: 21 | Корица: мека

 

Овој комплет за математика преставува збир на дидактички реурсни материјали за одделенска настава во деветгодишно образование (1-5 одделение), а според програмата на Меѓународниот центар за образование на Кембриџ.

Дополнети со дидактички игри и упатства со конкретни идеи за нивна употреба, комплетот ги обезбедува потребните дидактички ресурси за практична реализација на наставата во училницата, како и за вежбање математика дома, со помош на родителите.

Комплетот содржи:

- 6 сета илустрирани математички флеш-картички;

- 2 коцки за играње;

- 4 табли за играње;

- 2 постери;

- Упатство за употреба со бројни идеи и дидактички игри.

 

Цена: 1500 ден

100 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Дидактички комплет по математика за одделенска настава

Категории: , , ,
ИСБН: 5310328000268

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дидактички комплет по математика за одделенска настава”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in