Дигитално процесирање на сигнали

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Digital Signal Processing 4th ed. | Бр. на страни: 1104 | Димензии: 170х234 | Корица: /

Значајна ревизија на најпродаваниот учебник за воведниот курс за обработка на дигитален сигнал. Оваа книга ги претставува основите на дискретни временски сигнали, системи и модерна дигитална обработка и апликации за студенти по електротехника, компјутерско инженерство и компјутерски науки. Книгата е погодна за курс на додипломски студии од еден семестар или двосеместрални додипломски студии по дискретни системи и обработка на дигитален сигнал. Таа е исто така наменета за употреба во едносеместрален курс за постдипломски студии од прва година во обработка на дигитален сигнал.

Цена: 2330 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Дигитално процесирање на сигнали

Категории: , ,
ИСБН: 9786082220772

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дигитално процесирање на сигнали”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in