Дијамантски девојки

Издавач: ИКОНА | Јазик: македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Diamond girls | Бр. на страни: 252 | Димензии: 14x21 | Корица: тврда

Дикси, Рошел, Џуд и Мартина - Дијамантски девојки! Можеби тоа звучи како име на некој женски бенд, но животот на овие четири сестри ни оддалеку не е гламурозен. Се преселија, и не поминаа ни пет минути, а Рошел веќе флертува, Џуд влезе во тепачка, а Мартина бесно си заминува.Иако Дикси е најмлада, очајнички сака сè да среди пред мајка и да се врати дома со новото бебе. Дали прекрасните девојки ќе се приберат навреме, за да го дочекаат дијамантското момче.

Цена: 549 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Дијамантски девојки

Категорија:
ИСБН: 978-608-221-055-1

Questions and Answers

You are not logged in