Диносауруси и други праисториски животни

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: It's fun to draw dinosaurs and other prehistoric creatures | Бр. на страни: 31 | Димензии: 22 см | Корица: /

Оваа книга е одличен водич за сите млади и надежни уметници. Изобилува со едноставни чекори за цртање и совети за боење.

Цена: 160 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Диносауруси и други праисториски животни

Категории: ,
ИСБН: 978-608-230-259-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Диносауруси и други праисториски животни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in