Диви гуски

Издавач: Артконект | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Divlje guske / Julijana Adamović | Бр. на страни: 208 | Димензии: 14×20 cm | Корица: /

Во детството нештата не се секогаш такви какви што изгледаат на прв или на втор поглед: мајките и татковците понекогаш може да не се многу внимателни родители, бабите и дедовците не се секогаш заштитници кои знаат мудри и убави приказни, гуските не се секогаш вистински птици со пердуви, а ни самите деца не се вистинската верзија на себеси. Преку необичен и автентичен светоглед, во романот Диви гуски се раскажува приказна за едно детство кое е среќно како и сите други, а сепак и несреќно на свој начин. А приказната би можела да биде и сосем поинаква – доколку едни се сакале многу повеќе, а други се сакале малку помалку; доколку некои простории останале заклучени, а други отворени; доколку некои зборувале помалку, а други молчеле; доколку некои преживеале, а други умреле навреме…

Цена: 290 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Артконект

Report an abuse for product Диви гуски

Категорија:
ИСБН: 978-608-4852-24-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Диви гуски”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in