Дизајн за машинско инженерство

Издавач: Датапонс | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Mechanical Engineering Design | Бр. на страни: 1008 | Димензии: 200х250 | Корица: /

Дизајн за машинско инженерство според Шигли е наменет за студенти кои започнуваат со изучување на дизајнот на машинското инженерство. Студентите ќе откријат дека текстот суштински ги насочува кон запознавање и со основите на одлуките за дизајн и со стандардите на индустриските компоненти. Го комбинира директниот фокус на основите што предавачите можеа да ги очекуваат, со модерен акцент на дизајнот и новите апликации. Деветтото издание на Дизајн за машинско инженерство според Шигли го одржува пристапот што ја направи оваа книга стандард во дизајнот на машините скоро 50 години.

Цена: 2451 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач ДАТАПОНС

Report an abuse for product Дизајн за машинско инженерство

Категории: ,
ИСБН: 9786082220895

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дизајн за машинско инженерство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in