Дизајн за вистинскиот свет: човекова екологија и општествени промени

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 400 | Димензии: 20 | Корица: мека

Виктор Папнерн (1923 − 1998) е меѓународен експерт за дизајн на УНЕСКО, антрополог, инспиративен филозоф со животна мисија да го доближи дизајнираниот објект до човекот, давајќи им секогаш предност на полезноста пред естетските квалитети, на глобалните проблеми пред уметничкиот каприц.

„Дизајн за вистинскиот свет“ се смета за класично дело на одговрниот дизајн и е една од најчитаните книги од областа.

Цена: 350 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Дизајн за вистинскиот свет: човекова екологија и општествени промени

Категорија:
ИСБН: 978-608-247-410-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дизајн за вистинскиот свет: човекова екологија и општествени промени”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in