Дневни закони

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The daily laws | Бр. на страни: 491 | Димензии: 20 | Корица: мека

Кој не сака да биде помоќен од она што е? Да има поголема контрола врз работите? Да биде најдобар во она што го прави? Тајната е едноставна – читајте ја оваа книга секој ден.

Ви ја претставуваме новата книга на еден од најистакнатите експерти за моќта и стратегијата Роберт Грин, овој пат дизајнирана како дневик, “прирачник“ за секојдневието се со цел да ви помогне да ги зграпчите сите можности пред вас.

Роберт Грин број 1 најпродаван автор на New York Times, повеќе од две децении е советник на милиони луѓе. Сега, Дневните закони ви нудат страници со рафинирана и концизна мудрост за секој ден од годината, со лекции кои се лесно разбирливи и применливи. За секој ден има Дневен закон и „рецепт“ кој не можете да си дозволите да го игнорирате во битката наречена живот.

Секој месец се фокусира на една главна тема: може, заведување, убедување, стратегија, човечката природа, токсични луѓе, самоконтрола, мајсторство, психологија, лидерство или креативност.

Цена: 799 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Дневни закони

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4993-01-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дневни закони”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in