Дневникот на хулиганот

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 198 | Димензии: 11x18.5 | Корица: тврда

Среќата се заслужува, како и љубовта. И потоа се враќаат: секоја љубов и секоја среќа се враќа назад - во добрината или злото, во некој нареден љубовник, во некој следен свет кој треба да се гради, а не можеш да го градиш светот од ништо. Кога почнуваш една приказна, во неа влегуваш со сите свои приказни, со добрите и лошите мигови од тие приказни, со сето она кое те направило или не те направило човек. Луѓето се, сепак, производи во настанување сиот свој живот.
 

Цена: 350 ден

12 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Дневникот на хулиганот

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-726-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дневникот на хулиганот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in