Дневници на една љубов

Издавач: ПНВ Публикации | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Дневници на една љубов | Бр. на страни: 152 | Димензии: 17x11 | Корица: мека

Книга за љубовта во услови на гранична или кризна ситуација, за љубов проткаена низ дневнички монолошки исписи – изрази на една деценија нестивнат љубовен копнеж, постојано одново упатуван и еднакво копнежлив во скритоста, љубов низ три времиња, развивана во лавиринтите на факцијата и фикцијата, на сладоста и копнежливоста, извлечена од социјалната стварност и колегијалните односи во секојдневието, од грдотијата и хаосот на војната. Наташа Аврамовска

Цена: 290 ден

16 на залиха

Спореди
Продавач ПНВ Публикации

Report an abuse for product Дневници на една љубов

Категории: ,
ИСБН: ISBN 978-608-265-008-1

Questions and Answers

You are not logged in