ДНК

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: DNA | Бр. на страни: 396 | Димензии: 13x20 | Корица: тврда

Прва книга од серијата „Детската куќа“! Мрачна и тажна приказна што започнува во 1987 година, кога три дечиња остануваат сираци и се разделени во три различни семејства. Како оваа приказна подоцна се поврзува со настаните што се случуваат во 2015 година, кога две момчиња бараат помош од соседите затоа што се будат заклучени во својата соба, а мајка им ја нема? Има причина за тоа – таа е мртва. Убиена е на грозоморен начин, а единствениот сведок на убиството е девојчето скриено под креветот, нејзината ќерка, која не можат да ја натераат да зборува. Каков ќе биде животот на тоа дете кога ќе биде во грижата на Фреја, психолог во „Детската куќа“, која работи со трауматизирани и злоупотребувани деца? Но убиецот не застанува тука! Атмосферата на неочекуваното е присутна од почетокот до крајот, меѓу несреќните животни судбини, страшните убиства, кодираните пораки, заплетканите животни приказни, кои постојано се откопуваат од минатото... Трилер во кој најморничавите настани се случуваат токму кога најмалку очекувате!

Цена: 450 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product ДНК

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-328-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “ДНК”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in