До последен здив

Автор: Moreno Burattini
Издавач: М-комикс | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Fino all'ultimo respiro | Бр. на страни: 96 | Димензии: А5 | Корица: /

Дали светот на возрасните е посакуван, или неминовен? 

Ло има безбедно детство, ја пазат и ја чуваат, но сè се менува кога ќе наполни шест години и ќе запознае нов пријател. Лукаш има тринаесет години, а семејството на Ло е загрижено за неговото пријателство со толку младо девојче. Двајцата се принудени да се среќаваат во тајност и спијат еден до друг до езерото секое лето. За нејзиниот петнаесетти роденден, Лукаш ќе ја однесе Ло во забавниот парк „Тиволи“ во Копенхаген. Со сетила затапени од танцување, од пиење и од разни светла, таа заспива рано. Кога ќе се разбуди, сфаќа дека засекогаш им се сменети животите и пријателството.

Цена: 119 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач М-Комикс

Report an abuse for product До последен здив

Категорија:
ИСБН: ISSN 1857-9132 9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “До последен здив”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in