Добри девојки

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Good girls | Бр. на страни: 228 | Димензии: 20 см | Корица: /

Добри девојки е феминистичка приказна за созревањето на две многу различни млади жени, Али и Октавија, кои се обидуваат да дознаат кои сакаат да бидат. Али е позната како следбеничка на правила, додека Октавија сака да ги сруши сите правила коишто може – само затоа што може. Запознавајќи се, двете девојки си влијаат меѓусебно и се менуваат. На крајот на краиштата, секоја девојка мора да реши дали да го прифати животот што го живее, или да се побуни против сегашната реалност. ДОБРИ ДЕВОЈКИ е прва книга во планираната серија духовити, смели и феминистички романи за млади, коишто ќе ги следат Али и Октавија за време на нивните денови на колеџ.

Цена: 350 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Добри девојки

Категории: ,
ИСБН: 978-608-256-048-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Добри девојки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in