Дојрански договор

Издавач: Дата ПЕСНОПОЈ | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Дојрански договор | Бр. на страни: 106 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Политички трилер со домашна тематика. Вешто исплетена приказна за момче и девојка кои се соочуваат со општествената реалност, корупцијата и измамите. Ангажирани во кампања за која веруваат дека го промовира современото општество и иднината на младиот човек по игра на случајот се соочуваат со темната страна на одредени процеси. Системот на вредностите е уништен и, пред нив претстои предизвик да го пресоздадат. Додека одредени моќни актери поставуваат правила за да ја предодредат туѓата судбина сепак, постојат чинители и провидение кои им помагаат да разберат и, да се изборат за правда и можност секој да го гради својот живот и иднина.

Цена: 200 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Дојрански договор

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-246-326-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Дојрански договор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in