Доктор Деземон

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Доктор Деземон | Бр. на страни: 76 | Димензии: 20 | Корица: мека

Доктор Деземон е  најголемиот научник на сите времиња и креаторот на земоните.Бесни суштества кои полека го освојуваат светот.Џејсон,обичен офталмолог од една болница во градот Њу Ајленд бегајќи од земоните се среќава со многу опасности.Откако ги пронаоѓа својата ќерка и жена на еден остров на кој случајно ќе отплови,два дена подоцна Џејсон и една мала група на љуѓе ќе бидат заробени и однесени на сосема друг остров.Условите на тој остров се ужасни.Мажите се постојани тепани,а жените силувани.Џејсон со својата група и други три жени ќе направат план за бегство чија крајна дестинација и цел е градот Адерсфилд каде во огромна лабораторија живее Доктор Деземон.

Цена: 150 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Доктор Деземон

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-367-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Доктор Деземон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in